פיתוח מנהלים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

למנהלים ומנהלות ישנה זכות מיוחדת ונדירה. בכוחם להשפיע על תוצאות ועשייה מצד אחד, ולהיות בעלי השפעה וגורם משמעותי בחייהם של הסובבים אותם. ניהול הוא גם מרחב שמכיל תנאים נפלאים לצמיחה והתפתחות אישית. והמיוחד, ששני הדברים הולכים בד בבד.

מה זה פיתוח מנהלים?

פיתוח מנהלים הוא תהליך מובנה שבאמצעותו העוסקים בניהול משפרים את כישוריהם, יכולותיהם והידע בתחום הניהולי, לטובת עבודה נכונה ואפקטיבית מול האנשים שהם מנהלים בפרט והארגון על ממשקיו הרבים באופן כללי.

בדיוק כמו כל בעל מקצוע אחר, רופא, עורך דין, מדען, סופר, מורה, פסיכולוג, ספורטאי וכל מקצוע ומקצוע בעולם, כדי להיות מאסטר זה דורש לימוד, תרגול והתמקצעות מתמדת.

המקור לכל הישגיו של העוסקים בניהול, זה הם עצמם. ככל שמנהל מתפתח וצומח, כך יכולת ההשפעה והשליטה שלו על תוצאות ועל אנשים גדלה.

זו הסיבה המרכזית שתכניות וקורסים לפיתוח מנהלים פופולרים ונדרשים כל הזמן. פיתוח מנהלים זה תחום שנוצר כדי לטפח את איכות הניהול בארגונים.

מה המטרה של פיתוח מנהלים?

תכניות פיתוח המנהלים מכוונים להשיג מספר דברים מהותיים לארגון:

 • להניע מנהלים להשיג את יעדי הצמיחה המקצועיים שלהם
 • לפתח למקסימום את הפוטנציאל של יכולות הניהול הקיימים
 • לתת כלים למנהלים להוביל ולייעל את יעילות הצוות וכל פרט בצוות
 • לטפח יכולת תכנון והוצאה לפועל
 • לעורר יכולות של הובלה, מנהיגות והנעת אנשים לטובת מטרות הארגון
 • להשיג מטרות ארגוניות עם האנשים ולא על חשבון האנשים
 • לבנות צוותי עבודה אפקטיבים לאורך זמן
 • גיוס ושימור עובדים איכותיים
 • ועוד….

כדי למנף קריירה ניהולית, בכל רמה ודרג, למסלול לצמיחה והתפתחות אישית, ולהפוך להיות דמות משמעותית ובעלת השפעה לטובה על אנשים, על המנהלים לעשות דרך התפתחות עם עצמם.

זה המהות של רעיון – פיתוח מנהלים!

פיתוח מנהלים הוא תחום רחב שכולל בתוכו כלים, ידע, תפיסות, מיומנויות וכל מה שנדרש כדי לאפשר למנהל לצמוח אישית ומקצועית.

תהליך פיתוח מנהלים:

פיתוח מנהלים הוא תהליך שיטתי של הכשרה וצמיחה שמיועד לאלו העוסקים בניהול ומספק בהדרגה מיומנויות, ידע, תפיסות ותובנות להעלאת רמת הניהול ולהשגת תוצאות טובות יותר.

תכנית פיתוח מנהלים קלאסיות כוללת פעילויות כגון: קורסים קצרים, קורסי מנהיגות, לימוד תפיסות, הקניית מיומנויות כלים מעולם האימון, חניכה, תקשורת בין אישית בין מנהל לעובדים ועוד. תכניות אלה יכולות להתבצע בארגון או מחוץ לו על ידי יועצים חיצוניים או על ידי אנשים מתוך הארגון.

מה הדגש בתכניות פיתוח מנהלים שלי:

ניהול הרבה פעמים מתקשר ליוקרה, מעמד, כסף, השפעה, כוח, אגו…

בעידן המודרני, מנהלים הם "בעלי האצולה": האבירים, הנסיכים והמלכים של ימי העבר. כמו בעבר, יש טווח היררכי גדול, החל ממנהלי צוות ועד מנהלי חברות וקונצרנים עולמיים.

תארים ומתנות אלו, הן ברות חלוף. לבנות קריירה ניהולית רק כדי להשיג את כל אלו, תוביל ברוב המקרים למפח נפש, ועוד חמור מכך, לביזבוז של המשאב הכי יקר לנו – זמן חיים!

כמובן שאין רע באף אחד מהדברים שציינתי. הם בהחלט ראויים להשגה והם ביטוי מוחשי להצלחה והשגים.

אבל כדי לעשות ולסיים קריירה ניהולית עם סיפוק ומימוש עצמי, צריך שהיה בה עוד משהו.

המפה הבאה ממחישה את שלושת אזורי המציאות של המנהל. וכל מעגל מושפע מהשני וכולם קשורים יחד.

מציאות נוצרת מפעולות. פעולות מתחילות במחשבות. ומחשבות הם המקור לכל עשייה ותוצאות. מחשבות הם תוצאה של אמונות, תבניות ודפוסים, רגשות ומרכיבים רבים של העולם הפנימי.

כאשר נוצר שינוי בעולם הפנימי של המנהל, מרחב חדש של אפשרויות ופעולות נפתח. המשקפיים שדרכם המנהל צופה על המציאות משתנות ומתרחבות.

כך שתהליך פיתוח מנהלים תמיד מתחיל מבפנים ובהדרגה יוצא החוצה. בתוך התהליך הזה המנהלים רוכשים ידע, כלים, מיומנויות, שינוי תפיסות ואמונות שיחד מעלים אותו מדרגה באיכות הניהול שלו ומטפחים מצוינות ניהולית.

זו התמצית הפילוסופית של עבודת פיתוח המנהלים שלי.

מהם ארבעת הממדים לפיתוח מנהלים:

המטרה לפתח את המנהל כך שיכולת ההשפעה והניהול שלו תצמח בכל אחד מהממדים:

תרשים פיתוח מנהלים

המכנה המשותף לכל התוכניות והשרותים שלי, הוא זיהוי, ניסוח ותרגום של הערך הגבוה (ליבת אישיות המנהל) לעולם המעשה.

מהם השרותים ותוכניות בתחום פיתוח מנהלים שאני מציע:

המכנה המשותף לכל התוכניות והשרותים בתחום פיתוח מנהלים, הוא עבודה על טיפוח הערך האנושי כבסיס להתקדמות.

 • ליווי אישי: עבודה אישית מותאם לצרכים ומטרות האישיות של כל מנהל.
 • קורס פיתוח למנהלים ביניים: תוכנית ייחודית שמקנה תפיסה חדשנית, אנושית ואפקטיבית במיוחד כיצד להביא כל עובד למיטב ולמיקסום הפוטנציאל שלו. מותאמת למאפיינים של מנהלי ביניים ומנהלים צעירים.
 • קבוצות עמיתים: מפגשים של קבוצות קטנות של מנהלים ברמות ניהול מגוונות ומתחומי שונים, הם אחת הסביבות החזקות ביותר ללימוד והתפתחות של מנהלים. עושר התכנים ומיומנות ההנחיה החזקה של דויד, יוצרות למנהלים חוויה ייחודית ומעצימה במיוחד.
 • קורס "נתינה בניהול": קורס למנהלים ממוקד בכלים והסברים כיצד לשדרג את התפוקות של האנשים, להביא לשיא בתוצאות עם האנשים ולא על חשבון האנשים. זהו קורס ללמוד עצמי מבוסס על מודל חדשני ועכשווי, ידע שכל מנהל חייב להכיר בדרכו המקצועית.
 • תוכנית העשרה למנהלים: תוכניות העשרה למנהלים נועדו לתת לימוד והתנסות מחוץ למסגרת השיח הניהולי הרגיל. כך הוא קורס מיינדפולנס למנהלים או סדנאות השטח שמשלבות עבודה פנימית חוויתית בשילוב מוזיקה.

/ 5.

דילוג לתוכן